ინგლისურიდან თარგმნილი, “barn” ნიშნავს “ბეღელს”, ხოლო ბეღელი არის აგარაკის აგების სტილი, რომელიც წარმოიშვა 20-21 საუკუნეების მიჯნაზე ინგლისში. ეს არის მინიმალიზმის, rustic სტილისა და ლოფტის კომბინაცია.
ბეღლის სახლების გამორჩეული თვისებები:
მინიმალური შიდა ტიხრები და ბევრი შუქი და სივრცე;
უზარმაზარი კარები და მაღალი ჭერი, სადამკვირვებლო ფანჯრები;
მარტივი გეომეტრიული ფორმები, მკაფიო და მკაცრი ხაზები;
გარე მსგავსება გარე შენობებთან;
კედლის მიღმა დიდი კარნიზის და სახურავის არარსებობა;
კონსტრუქციის სიმარტივე, სიმკაცრე და ლაკონურობა დეკორაციაში;
გამოიყენეთ მხოლოდ ეკოლოგიურად სუფთა მასალები;
არ არის საჭირო ძლიერი საძირკვლის ჩამოყრა.
ბეღლების დაბალი გავრცელების მიუხედავად, ბევრი ირჩევს მათ, როგორც ბიუჯეტურ ვარიანტს სახლის ასაშენებლად – მისი აშენება შესაძლებელია მოკლე დროში დაბალ ფასად, დიზაინის სიმარტივის გამო.
აგარაკის დადებითი მხარეები ბეღელის სტილში
თანამედროვე ადამიანებს სჯერათ, რომ სახლში მთავარი სივრცე და კომფორტია. ბევრი შუქი და სივრცე, ყველაფრის გაკეთების შესაძლებლობა ინდივიდუალური პროექტის მიხედვით იზიდავს მათ, ვინც ბეღელის აშენებაზე ფიქრობს. და ეს არ არის მისი ერთადერთი უპირატესობები. აღსანიშნავია ასეთი ობიექტების სხვა უპირატესობები:
არ არის საჭირო რთული დიზაინის გამომუშავება, რადგან ბეღელის სახლი არის სიმარტივის და მინიმალიზმის პერსონიფიკაცია;
მკაცრი გარეგნობა თანამედროვე სტილთან ერთად მოეწონება ყველას, ვინც აფასებს ინტერიერში სიმარტივეს და მოხერხებულობას;

barnhouse is a style of building country houses that originated at the turn of the 20th and 21st centuries in England. This is a combination of minimalism, rustic style and loft.
Distinctive features:
-
a minimum of internal partitions and a lot of light and space;
huge doors and high ceilings, observation windows;
simple geometric shapes, clear and strict lines;
external similarity with outbuildings;
the absence of a large cornice and roof overhang beyond the wall;
simplicity of construction, rigor and conciseness in decoration;
use only environmentally friendly materials;
there is no need to pour a strong foundation.Despite the low prevalence of barnhouses, many choose them as a budget option for building a house – it can be built in a short time at low cost due to the simplicity of the design.
Pros of a country house in the barnhouse style
Modern people believe that the main thing in the house is space and comfort. A lot of light and space, the opportunity to do everything according to an individual project attracts those who are thinking about building a barnhouse. And these are not its only advantages. It is worth highlighting other advantages of such objects:
there is no need to come up with complex designs, because a barn house is the personification of simplicity and minimalism;
a strict look combined with a modern style will appeal to everyone who appreciates simplicity and convenience in the interior;
the structure does not require a capital foundation, due to which its cost is significantly reduced;